Türk Kütüphaneciliği

Türk Kütüphaneciliği, Türk Kütüphaneciler Derneği’nin resmi yayın organıdır. Dergide bilgi ve belge yönetimine ilişkin sorunları inceleyen ve çözüm önerileri sunan Türkçe veya İngilizce özgün bilimsel (hakemli) yazılar, görüşler, okuyucu mektupları, tanıtım yazıları, çeviri yazıları, haberler ve mesleki toplantı duyurularına yer verilmektedir. Dergide yayımlanan makaleler "Türkiye Makaleler Bibliyografyası", "Library, Information Science and Technology Abstracts (LISTA)" ve "TÜBİTAK-ULAKBİM Sosyal Bilimler Veri Tabanı (SBVT)" nda indekslenmektedir. Türk Kütüphaneciliği, internet üzerinden açık erişimli bir dergidir,  "Directory of Open Access Journals (DOAJ)" da yer almaktadır. Yazılarda belirtilen düşünce ve görüşlerden yazar /ları sorumludur. Gönderilen yazılar Yayın Kurulu ve Yazı Değerlendirme Kurulu’nun incelemesinden geçer.

Duyurular

 

ANKET

 
Sayın Araştırmacı / Hakem / Editör,

Sosyal ve insan bilimleri dergilerindeki hakemlik sürecini incelemek üzere hazırlanan bu ankete katıldığınız için çok teşekkür ederiz. 15-20 dakikanızı alacak anketin sizinle ilgili tüm sorularını içtenlikle yanıtlamanız araştırmamızın amacına ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu araştırma ile elde edilecek verilerin gizliliğinin sağlanacağı ve bilimsel iletişim amacı dışında kullanılmayacağı konusunda güvence veririz. 4 Mart 2014.

Saygılarımızla,

 

Doç. Dr. Hülya DİLEK KAYAOĞLU 
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fak.  
Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü       
 
 
Dr. M. Tayfun GÜLLE
Editör
Türk Kütüphaneciliği Dergisi

ANKET BAĞLANTISI İÇİN TIKLAYINIZ.

 
Yayın Tarihi: 2014-03-04 Daha fazlası...
 
Daha fazla duyuru...

Cilt 28, Sayı 1 (2014)


Kapak Sayfası


ISSN: 2147-9682