Değerli okurlarımız,  

Bildiğiniz gibi ülkemizde internetin babası olarak anılan değerli hocamız Doç. Dr. Mustafa Akgül'ün zamansız kaybı hepimizi derinden etkiledi. Değerli bir akademisyen olmasının yanı sıra çok yönlü kişiliği, sosyal kimliği ve sivil toplum örgütçülüğü nedeniyle ülkemize mâl olduğuna inandığımız Akgül Hocamızın mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından çok farklı bir yeri ve önemi olduğu konusunda da hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz.

Bu düşüncelerden hareketle, Sevgili hocamıza olan minnet borcumuzun naçizane bir ifadesi olarak Türk Kütüphaneciliği dergimizin Aralık 2018 sayısını Hocamızın anısına ithafen "Bilişim Özel Sayısı" olarak kurgulamayı arzu ediyoruz. Bu sayede dergimizin yazar ve hakemlerinden olan Akgül hocamızı gelecek nesillerin daha iyi tanımasına da yardımcı olacağımız inancındayız.

Merhum hocamızın aziz anısına layık bir Türk Kütüphaneciliği Bilişim Özel Sayısı'nın yayımlanabilmesi için sizlerin katkılarını bekliyoruz. Katkı sağlamayı düşünen liste üyelerinin 15 Mart 2018 tarihine kadar editor@tk.org.tr adresine dönüş yapmalarını rica ediyoruz.

Bilişim Özel Sayısı kapsamında Türk Kütüphaneciliği'nin hakemli bölümüne katkı sağlamak isteyen liste üyelerinin, hakem değerlendirme süreci de dikkate alınarak, yazılarını 15 Eylül 2018 tarihine kadar; görüş/okuyucu mektubu/anı yazılarıyla özel sayıya katkı sağlamak isteyen liste üyelerinin ise yazılarını 15 Kasım 2018 tarihine göndermeleri zaman yönetimi açısından önem taşımaktadır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Türk Kütüphaneciliği
Editörler Kurulu

x
##plugins.generic.fileValidation.errorTitle##